Strona „Dzieci Saturna” jest jedną z dwóch części projektu artystycznego o kryzysie zdrowia psychicznego wśród młodych osób. Hipertekstowa forma umożliwia podróżowanie szlakiem prawdziwych historii bohaterek i bohaterów opowiadających o własnych doświadczeniach. Są to w większości osoby już dorosłe, które w bardzo młodym wieku zmagały się lub wciąż zmagają z kryzysem zdrowia psychicznego. Nasze bohaterki i bohater są na różnych etapach radzenia sobie ze swoimi problemami. Ich opowieści w żadnym razie nie wyznaczają normy przebiegu kryzysu zdrowia psychicznego ani uniwersalnego sposobu radzenia sobie z nim. Każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia.
Główną część projektu stanowi instalacja performatywna – spektakl-słuchowisko stworzone w oparciu o przeprowadzone przez artystki rozmowy. Pokazom towarzyszyć będą warsztaty, których celem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla wymiany myśli i dla rozmowy o kryzysie zdrowia psychicznego.

Więcej o projekcie znajdziecie na stronie Teatru Dramatycznego → https://teatrdramatyczny.pl/dzieci-saturna

Twórcy i twórczynie projektu:
Instalacja performatywna:
scenariusz: Agata Baumgart, Sebastian Dembski, Anna Kłos, Aleksandra Matlingiewicz, 
reżyseria: Agata Baumgart
ruch sceniczny: Aleksandra Matlingiewicz
muzyka: Sebastian Dembski
scenografia, kostiumy: Dominika Olszowy
reżyseria świateł: Janusz Szymański
strona internetowa: Dominika Mądry (produkcja), Olga Beyga (grafika), Jakub Alejski (programowanie)
inspicjent: Tomasz Karolak
produkcja: Małgorzata Błasińska, Olga Stefańska
pedagożki teatru: Dorota Kowalkowska (kierowniczka Działu Programowego Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka)Maja Luxenberg (specjalistka ds. edukacji Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka)

Jest to druga odsłona projektu, pierwsza powstała w 2023 roku ramach rezydencji artystycznej w Stowarzyszeniu Scena Robocza → https://www.scenarobocza.pl/dzieci-saturna/

Nasza strona nie ma na celu udzielenia profesjonalnej pomocy psychologicznej.

Jeśli potrzebujesz takiej pomocy w zakładce POMOC znajdują się namiary na miejsca gdzie możesz ją znaleźć.